Сьогодні наш дрес-код - вишиванка

Дата: 16.05.2019 13:23

Фото без опису

Щорічно у третій четвер травня українці відзначають День вишиванки – одне з найбільших самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. Продовжуючи  традицію відзначення Дня вишиванки  фахівці Шишацької районної філії  Полтавського обласного центру зайнятості  прийшли на роботу в  вишитих сорочках.  Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння ріднить її з традиціями інших слов’янських народів, до національних костюмів яких також входять вишиті сорочки з орнаментом.  Вишиванка протягом багатьох років використовувалась українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоровя і краси. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоровя малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого. Деталі і тематика орнаменту вишиванок унікальні для кожного історичного регіону України. За словами фахівців, найбільш впізнаваною сьогодні є Борщевська та Полтавська вишивка.  Міняється тематика, малюнок вишиванок, але залишається найголовніше в кожній роботі - щирість української душі, яка лягає на полотно.  Головною метою цього дня є збереження українських національних цінностей та їх популяризація. І погодьтеся, що це прекрасний варіант, який нікого ні до чого не зобов’язує, але настільки цікавий, що залучає безліч людей.

Колектив Шишацької філії Полтавського ОЦЗ