ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Від перших попереджень до перших штрафів

Дата: 11.04.2019 14:07
Кількість переглядів: 2196

Фото без опису   У нашій громаді починає запроваджуватися загальносуспільна практика, що передбачає покарання за невиконання умов цивілізованого співжиття.

   З цією метою нещодавно приступив до виконання професійних обов'язків старший інспектор з благоустрою Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Шишацької селищної ради Олександр ЛАТИШЕВ. У структурі Управління передбачені дві такі посади, однак поки що одна залишається вакантною. Інспектор з благоустрою – доволі специфічний напрямок роботи, що не кожному під силу. Адже навчати правил поведінки українців загалом, а жителів нашого краю зокрема – невдячна справа. Але необхідна. І якщо ми хочемо жити у красі і порядку – повинні з розумінням поставитися до вимог нового інспектора.

   Тим паче, що ці вимоги не взялися з космосу, а передбачені відповідними типовими документами, пройшли усі необхідні процедури розгляду і мають міністерське погодження.

   З роз’яснень правил благоустрою старший інспектор розпочав свою роботу по Шишаках. Усім суб‘єктам господарювання він наголосив на їхній безпосередній відповідальності за утилізацію сміття: кожен повинен укласти договір на вивезення сміття з підприємством, що надає такі послуги, або самотужки, але все одно платно вивозити тверді побутові відходи на санкціоноване сміттєзвалище.  Також усі – і фізичні, і юридичні особи – мають утримувати прилеглу територію в належному стані. Це найелементарніші вимоги, так би мовити, ази благоустрою.

   У підсумку перших тижнів роботи інспектора – 28 попереджень, 16 приписів, три протоколи. На перший протокол вже є рішення адмінкомісії при виконавчому комітеті селищної ради. За випалювання трави на порушника накладено штраф (мінімально можливий) 340 гривень. Максимальна сума штрафу, яку, спираючись на протокол інспектора, може накласти адміністративна комісія, - 1700 гривень. Якщо за 15 днів порушник не сплатить штраф, рішення комісії передається до виконавчої служби і тоді покарання подвоїться.

   Адміністративна комісія складається з семи осіб і розглядає протоколи інспектора з благоустрою двічі на місяць. Протокол – це крайня міра. Спочатку інспектор вручає порушнику попередження або припис. Попередження – це сигнал, на який можна і треба зреагувати негайно, тобто усунення  такого порушення правил благоустрою не вимагає значних зусиль чи тривалого часу; припис видається у разі, якщо на ліквідацію порушення потрібен час і відповідні умови. Але невиконання і попередження, і припису однаково тягне за собою складання протоколу, а далі – адмінкомісія і вся описана вище ситуація.

   Як реагують люди на такі нововведення? По-різному. Хтось полегшено зітхає: нарешті буде хоча б якийсь порядок. Хтось кляне на чому світ стоїть… Але, гадаємо, більшість погодяться: часи, коли людей умовляли, благали, пояснювали, вже себе вичерпали. Ну не вміємо ми розуміти з першого слова. І взагалі слова не вміємо розуміти.

   Спалювання трави та сміття – одна з головних проблем, на якій зосереджені зусилля багатьох служб – і лісництв, і пожежників, і місцевої влади, і небайдужої громадськості.

   Скільки пишуть-говорять-попереджають: не підпалюйте сухостій, бо це біда! Але щосезону все палає-димить – наче ніхто й не чув. Тож сподіваємося, що реальне покарання зупинить, або хоча б зменшить кількість прикрих випадків.

   Нині розробляється графік інспекторських відвідувань старостинських округів. Хоча, зрозуміло, що по одному візиту буде замало. Але початок  покладено вже й виїздам за межі Шишаків. Цього тижня Олександр Латишев разом зі старостою Андрієм Шарлаєм пройшовся вулицями Гоголевого. Як стверджує Андрій Іванович, більшість земляків сприйняла зауваження інспектора спокійно й по-діловому: треба прибрати солому біля двору – то треба. Але були й випадки істеричного реагування: чому саме ми? інших не видно, чи що?.. Видно усіх, але, всіх, звичайно, за один раз не обійти. Тому важливо, щоби кожен житель громади не поглядав на сусіда, що у нього так чи не так, а дивився за собою: чи у мене все так?.. А потім можна спитати й з іншого.

   Зважаючи на перші підсумки візиту інспектора, староста Андрій Шарлай переконаний: результат буде. Він уже є, хай незначний, але є. А в подальшому, якщо люди переконаються, що це не одноразова акція покарання, а повсякденні вимоги, то результат буде зриміший. 

Прес-служба Шишацької селищної ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь