ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Депутатські об'їзди: Михайлики

Дата: 25.02.2019 11:32
Кількість переглядів: 774

Фото без опису   Екскурсію по Михайликівському старостинському округу депутати розпочали з місцевої школи, де їх чекали староста Михайло Михайлик та директор освітнього закладу, депутат нашої громади Володимир Веклич.

   Михайликівська школа – це навчально-виховний комплекс, де здобувають освіту 83 учні, виховуються 28 дошкільнят. Школярів навчають 25 педагогів, технічного персоналу – вісім осіб. Про вихованців дитсадка турбуються семеро працівників.

   Варто зауважити, що у кожному старостаті, в кожному закладі освіти чи культури депутатів зустрічали гостинно і з бажанням розповісти про себе якомога ширше та змістовніше. Однак усюди екскурсія тривала оглядово, без тривалих зупинок та розмов. Оскільки основна мета об’їздів – побачити ситуацію на місцях.

   Михайлики стали винятком. Тут сторона, що приймала делегацію, наполягла на своєму сценарії. І відмовити колезі депутати не змогли. Тим паче, що і Володимир Григорович, і Михайло Миколайович підготували цікавий аналіз освітянсько-самоврядного життя з відповідними висновками. Таке спілкування депутатів між собою і зі старостою – це були перші неофіційні підсумки об’їздів. Адже, зрештою, в усіх округах – однакові проблеми, а їхнє вирішення – в єдиному, узгодженому погляді на майбутнє нашої громади.

   Володимир Веклич представив колегам звіт-стратегію по навчально-виховному комплексу. Зокрема, скільки за останні роки витрачено бюджетних і залучено позабюджетних коштів на оновлення закладу, куди спрямовані ці кошти, яка ефективність їхньої віддачі, який план розвитку – у найближчому майбутньому і на перспективу. Володимир Григорович переконаний: ми живемо у час і рухаємося в тому напрямку, коли розраховувати лише на те, що є, не можна. Простіше, звичайно, жити за кошти державної субвенції чи фінансових вливань з місцевого бюджету, тобто пливти за течією і при цьому благополучно зберегти свої і фізичні, і моральні сили. Однак якщо ти хочеш більшого, ніж тобі принесе течія, – роби більше.

   Свого часу михайличани взяли участь в Програмі розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні. Змогли залучити для свого навчального закладу понад 400 тисяч гривень. Але для цього зробили майже неможливе: зібрали з жителів Михайликів десяту частину цих коштів. Адже обов’язковою умовою реалізації проекту була фінансова участь в ньому не тільки місцевого бізнесу, органу самоврядування, але й безпосередньо мешканців громади. Начебто 40 тисяч – сума й невелика, але ви уявіть, що вам потрібно зібрати їх у своєму селі. Чи візьметеся ви за таку справу, чи підете по дворах переконувати людей, як їм це необхідно? Скільки і за який час назбираєте коштів? Скільки вислухаєте про себе приємного і неприємного?.. Та ну його, правда?..

   Основна мета європейських проектів – закласти нам у свідомість, що наша школа (чи будь-що інше) – наша не тому, що ми нею користуємося,  а тому, що ми про неї дбаємо. Спочатку вклали, а потім взяли, а не навпаки.

   На жаль, нас тривалий час годували усім «безкоштовним», переконували: ми геть такі особливі, що заслуговуємо «на шару». І ми втратили відчуття відповідальності, відчуття власника.

   Тему відповідальності як передумови будь-якого розвитку підтримав староста Михайло Миколайович. Він навів приклад створення обслуговуючого кооперативу, що почав діяти у селі ще кілька років тому. Тоді люди, аби залишитися з водою, організувалися і чималеньку суму. Вони вклали конкретні кошти, взяли на себе відповідальність і з часом стали справжніми власниками свого добробуту. Тепер їх не переконаєш перекласти цю відповідальність на когось, бо це ж треба віддати своє!

Фото без опису   Після актуального диспуту депутати оглянули приміщення навчально-виховного комплексу, побували в майстерні, автокласі та гаражі, де якраз учень та його наставник практично розбирали нюанси автомобільної справи. Михайликівська школа – єдина в громаді, та й за її межами, де випускники можуть отримати права.

   До речі, лише у Михайликах на сьогодні функціонує об’єднана бібліотечна мережа – у приміщенні загальноосвітнього закладу. В інших селах діють по дві бібліотеки – у школах та будинках культури.

   Приємне враження залишили оглядини дитячого садочка. Всередині він у гарному стані і відповідно укомплектований, а от зовні, на думку керівника НВК, потребує утеплення.

   Побували депутати у підрозділі місцевої пожежної охорони та закладі первинної медицини, сільському будинку культури, побачили, як іде будівництво нового приміщення сімейної амбулаторії.

Прес-служба Шишацької селищної ради.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь