32-га річниця Чорнобильської катастрофи

Дата: 27.04.2018 08:45

Саме у ніч на 26 квітня 1986 року cталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

З нагоди річниці тих страшних подій в Шишаках відбулося вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

В урочистій  ході взяли участь працівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, правоохоронних структур, учні, друзі, рідні ліквідаторів та всі небайдужі.

Колона вирушила від військомату до пам’ятного знаку «Ліквідаторам аварії на Чорнобильській ЧАЕС», де відбулося покладання квітів та вшанування пам’яті загиблих і жертв тієї страшної події хвилиною мовчання.

Фото без опису

Ведуча мітингу-реквієму Олена Чернова до слова запросила голову громадської організації «Шишацьке добровільне товариство «Союз Чорнобиль» Дмитерка В.М., голову Шишацької селищної ради Тутку О.І., голову райдержадміністрації Іваненка В.Б., завідуючу загальним відділом районної ради Кривучко В.М.

Фото без опису

На сьогоднішній день в районі ліквідаторів та постраждалих I та II категорій 98 осіб. А 49 уже відійшли у вічність.

По завершенню мітинга-реквієму Аміна Дмитренко, Ілона та Артур Мураховські виконали пісню "Давня весна" на слова Лесі Українки.

Фото без опису

Хочемо подякувати всім причетним до цього лиха за Вашу мужність та відвагу, тому що саме Ви ціною власного життя і здоров'я першими поринули у бій з невидимим ворогом – радіацією.

Фото без опису

Нехай над нашими головами, шановні земляки, завжди світить яскраве сонце, буде мирним небо та панує благополуччя в кожній оселі.