ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Доторкнутися душею до постаті великого письменника

Дата: 27.09.2016 11:48
Кількість переглядів: 1058

Зберігачем і популяризатором людської пам’яті, минулого, кращих надбань, культури і традицій є музей. Історичну пам’ять несе в собі кожна річ, якої торкалися руки людини: документ, посуд, одяг, звичайний на перший погляд предмет повсякденного побуту. Потрапляючи до музею, така річ отримує друге життя, як частка музейної колекції, стає відомою широкому загалу. І завжди приємно коли фонди музею поповнюються новими, безцінними експонатами та матеріалами.

Наша земля здавна славилася не лише працьовитими, невтомними трударями, добрими господарями, а й талановитими, творчими людьми, що стали відомі на весь світ і перед талантами яких прихиляється людство. Серед когорти відомих особистостей постає ім’я українського письменника-прозаїка, Лауреата Державної премії України імені Т.Шевченка -  Анатолія Дімарова, родове коріння якого походить з хутора Гараськи, що на Шишаччині. Справжнє ім’я письменника - Анатолій Андрійович Гарасюта. Але життя склалося так, що дружина куркуля рятуючи себе і своїх дітей від Сибіру змінила документи і свого земляка, відомого письменника ми знаємо під прізвищем Дімаров. За своє 92-х літнє життя письменник написав безліч романів, повістей, оповідань, етюдів. Його твори хвилюють, зацікавлюють, спонукають до роздумів про життя. Вони напоєні великою любов’ю до України та її людей.

Приємно, що і сьогодні наші земляки знають, люблять і шанують цього велетня української літератури, проводяться презентації книг присвячених Анатолію Дімарову. І надзвичайною подією в культурному житті селища стало поповнення Шишацького краєзнавчого музею матеріалами та експонатами, що висвітлюють життя та творчість відомого письменника. Їх передала до музею вдова А. А. Дімарова - Євдокія Несторівна, кандидат фізико-математичних наук, доцент, людина з світлим і ясним розумом, надзвичайно приємна і привітна. Як вона говорить, що це була її велика і заповітна мрія,  щоб експонати потрапили на батьківщину її чоловіка. Зустріч з Євдокією Несторівною відбулася завдяки нашій землячці Наталії Василівни Руденко, жительці села Баранівка, яка вже багато років палко закохана в творчість Дімарова, і з величезним трепетом ставиться до кожного матеріалу, що пов’язаний з іменем цього великого письменника.  Наталія Василівна  вже довгий час веде переписку з вдовою письменника, цікавиться новими виданнями про нього.

Передані до музею матеріали – справжні скарби! Серед його особистих речей – берет, який так любив Анатолій Андрійович і в якому письменник на багатьох фотографіях, це окуляри, ручка, якою він писав свої твори, сорочка, краватка, желет та ін.. В музей передані також і книги написані як самим Дімаровим так і про нього: «І будуть люди», «Наш Дімаров», «Анатолій Дімаров та його книги», «Поема про камінь» (з ілюстраціями), «Неспокійна моя доля» та інші. Серед поповнення – копії основних нагород і відзнак А.А. Дімарова, вироби декоративно-прикладного мистецтва автором яких є сам письменник, а також каміння, колекціонером якого був Анатолій Андрійович.

Поїздка до Києва відбулась за сприяння Шишацького селищного голови Тутки О.І. та начальника відділу культури і туризму об’єднаної громади Титаренко Л.П.

Експонати та матеріали про Анатолія Дімарова займуть щільне місце в експозиції музею і кожен бажаючий зможе доторкнутися душею до постаті великого письменника, гордості нашого Шишацького краю.

                

                                                                  Н.О. Прасольченко, директор

Шишацького краєзнавчого музею



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь