ПІРОТЕХНІЧНІ ВИРОБИ ТА ВСТАНОВЛЕННЯ ЯЛИНКИ

Дата: 15.12.2017 11:33

Горючі речовини й порох, що входять до складу піротехнічних засобів, вогненебезпечні. При необережному поводженні з ними або неправильному зберіганні вони легко можуть загорітися й спричинити пожежу. Тому існують загальні правила, які обов'язково необхідно виконувати:

- неможна носити піротехнічні іграшки в кишенях;

- неможна кидати їх у багаття;

- неможна розбирати вироби й піддавати механічному впливу;

- неможна працювати з піротехнічними виробами в нетверезому стані;

- не куріть, працюючи з піротехнікою;

- зберігайте піротехнічні вироби в недоступному для дітей місці;

- не припускайте наявності відкритого вогню в приміщенні, де зберігається піротехніка;

- розташовуйте такі вироби у віддаленні від нагрівальних приладів;

- пам’ятайте, що піротехнічні іграшки бояться вогкості, і це може відбитися на їхній якості.

Не варто намагатися самому виготовити піротехнічні іграшки у домашніх умовах - це вкрай небезпечне заняття. Не можна використовувати вироби, що мають явні дефекти: зім'яті, підмочені, із тріщинами та іншими ушкодженнями.

Якщо ви вирішили самостійно провести новорічний феєрверк, спочатку слід обрати для цього місце. В ідеальному випадку це повинен бути великий відкритий майданчик - двір, сквер або галявина - вільна від дерев і будівель. Необхідно уважно оглянути обране місце, чи немає по сусідству (у радіусі 50 метрів) пожежонебезпечних об'єктів, стоянок автомашин, дерев'яних сараїв або гаражів і т.д. Якщо феєрверк проводиться за межами міста, поблизу не повинно бути опалого листя і хвої, сухої трави або сіна, тобто того, що може загорітися від іскор.

Встановлення в квартирі новорічної ялинки пов’язане з серйозною пожежною небезпекою. Це стосується і самої ялинки, і багатьох прикрас.

Встановлюючи ялинку, її міцно прикріпляють до підлоги за допомогою хрестовини або ставлять у відро з піском чи землею. Дерево важливо розташувати так, щоб воно не стояло на проході, гілки не торкалися стелі, стін, штор. Неможна ставити ялинку поблизу опалювальних та нагрівальних приладів. Забороняється прикрашати її целулоїдними та іншими легкозаймистими іграшками, обладувати підставку та гілки ватою, запалювати для ілюмінації свічки та бенгальські вогники.

Дітям неможна грати біля ялинки у костюмах з паперу, вати, марлі, використовувати хлопавки, відкритий вогонь, влаштовувати феєрверки.

Робити ілюмінацію ялинки дозволяється лише електрогірляндами заводського виготовлення.

Підвішуючи електричні гірлянди, неможна зав’язувати проводи у вузли, скручувати їх навколо гілок та стовбура ялинки.

Після свята ялинку слід розібрати та винести на вулицю, щоб не припустити її пересушування. Пам’ятайте, що суха ялинка горить, неначе порох!

Начальник 3 ДПРП (смт. Шишаки) 1 ДПРЗ

ГУ ДСНС України у Полтавській області