ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Люби та знай свій рідний край

Дата: 10.11.2017 10:52
Кількість переглядів: 764

   «Люби та знай свій рідний край» - під таким гаслом вирішили подорожувати слухачі «Університету ІІІ віку» Шишацької, Яреськівської, Великоперевізької та Пришибської ветеранських організацій Територіального центру Шишацької селищної ради. І ось уже вкотре вони подорожують історичними місцями нашої області, які для них організовують працівники відділення денного перебування територіального центру.

   Цього разу, а саме 08 листопада 2017 року знайомитися з рідною Полтавщиною поїхали в село Мгар Лубенського району до визначної пам’ятки України – Спасо-Преображенського Мгарського монастиря, який завжди відігравав видатну роль в духовному житті України.

   Цікаву змістовну екскурсію всередині самого монастиря провів отець Даниїл, котрий багато розповів про виникнення самого Монастиря.

   У 1622 році відомий церковний діяч Ісая Копинський створив тут братство, що активно протистояло окатоличенню лівобережних українців. Мгарський монастир знаходиться на мальовничому узвишші за 2 км від нинішнього райцентру Лубни. Свого часу, його відвідали практично всі гетьмани України. Саме вони жертвували значні кошти на його утримання. А населення монастиря колись становили переважно запорізькі козаки, які приймали чернечий сан. Мабуть, не даремно в обличчях святих зі стінопису на соборі вбачається щось козацьке. За переказами, монастир на цьому місці стояв ще задовго до татарського нашестя ХІІІ ст.

  А Спасо-Преображенський Мгарський монастир засновано у 1619 р. на кошти княгині Раїни Могилянки Вишневецької та побудовано митрополитом Ісайєю Копистинським, тоді ще ігументом Густинським та Підгірським.

   У 1692 р. на місці дерев’яної церкви, коштами гетьманів Самойловича та Мазепи, побудували Спасо-Преображенський кафедральний собор. Його спорудили за проектом автора Троїцького собору в Чернігові, архітектора Івана Баптиста.

   Не оминали своєю увагою Мгар ні українські гетьмани, ні російські монархи, ні поети, ні духовні лідери православної церкви. В 1663 році під ім’ям ченця Гедеона в обителі знаходився Юрій Хмельницький. Гетьман Іван Мазепа, Петро І, Т.Г. Шевченко, А.С. Пушкін і багато інших видатних особистостей минулого бували в стінах Мгарського монастиря.

   У травні 1993 року в Мгарській обителі відроджено чоловічий монастир.

 Вражаюча подорож територією монастиря, відвідання храмів, запалення свічок, почута історія виникнення монастиря, ще надовго залишиться в серцях 50 екскурсантів.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь