ЛІД – правила поведінки !
Щороку в області внаслідок необережного поводження на льоду гинуть люди. Небезпека зростає навесні, коли активно починає танути крига на водоймах та на початку зими, коли він тільки покриває воду тонкою плівкою. З метою захисту свого життя та здоров’я надзвичайники Миргородського РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області нагадує наступні правила перебування на льоду:
1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0):
- для одного пішохода – товщиною не менше 7 см;
- для групи людей – товщиною не менше 15 см;
- для масового катання на ковзанах - товщиною не менше 25 см.
2. Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг.
3. Небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний - каламутний, малопрозорий і білий лід.
4. При переході замерзлої водойми необхідно користуватися прокладеними стежками. Під час групового переходу льодом необхідно йти на відстані 5-6 м один від одного й уважно стежити за тим, хто іде попереду.
5. Забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих.
6. Під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м.
7. Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
Начальник Миргородського районного управління
ГУ ДСНС України у Полтавській області Олександр КОРКІШКО