З річницею Шишацької громади і Незалежності України!
Шановні жителі громади!
Так склалося, що День Шишацької громади і День незалежності України – поруч. І це символічно і невід’ємно. Бо життя громади не віддільне від загальнодержавних пріоритетів. До повномасштабного вторгнення росіян наша громада була зосереджена на вирішенні житлово-комунальних, медичних, освітніх, культурних і соціальних проблем, при цьому втілюючи у життя державну реформу децентралізації. Це була (і є нині) по суті реформа роздержавлення громад: коли усе більше повноважень передавалися від центральної влади до місцевої, усе більше можливостей надавалося для розвитку регіонів, але водночас і ноша відповідальності за життя цих територій теж перекладалася з виконавчої влади на місцеве самоврядування. Із 2015 року наша громада як лідер децентралізації мала успіхи, певні напрацювання, якими у подальшому скористалося чимало громад.
Нині ми мали б продовжувати свій шлях розвитку, однак війна змінила наші пріоритети – як у державі, так і в громаді. Зараз головне – відстояти свою країну, її майбутнє як незалежної території і самодостатньої нації.
З повномасштабною війною, звичайно, ніде не поділилися наші умовно кажучи «побутові» проблеми – значних (і навіть більших у порівнянні з довоєнним часом) ресурсів і реорганізацій вимагає медицина, освіта, соціальний захист з його додатковим навантаженням, зважаючи на кількість внутрішньо переміщених людей та нові законодавчі вимоги щодо надання соціальних послуг; житлово-комунальне господарство – дороги, водопостачання тощо. Намагаємося забезпечити функціонування громади на стабільному рівні.
Але, крім своїх основних завдань, усі галузі з 24 лютого 2022 року задіяні в допомозі нашій армії: фінансово, технічно, організаційно. Наша громада матеріально підтримує військові частини Збройних сил України відповідно до звернень керівництва цих військових частин, у рамках виконання загальнодержавних та регіональних заходів з оборони країни від російського окупанта. На підтримку ЗСУ спрямовуються кошти селищного бюджету, передається техніка селищної ради, забезпечуються видатки щодо утримання добровольчого формування територіальної громади та роти охорони. Усім мобілізованим жителям громади виплачується матеріальна допомога, у разі потреби на лікування – окремо.
Але, звичайно, жодна фінансова і моральна підтримка не співмірна з жертовністю, мужністю наших захисників і захисниць, їхнім щоденним подвигом – зустрічатися з ворогом віч-на-віч, боронити рідну землю, свої родини ціною власного здоров’я і життя.
У річницю створення нашої громади та Української Незалежності від себе особисто, виконавчого комітету та депутатського корпусу щиро зичу вам, дорогі земляки, постійні і нові жителі Шишаччини, довгожданої Перемоги українців над російськими загарбниками, справедливого повернення нашої землі, а найголовніше – наших людей додому: з фронту, полону, невідомих далей – у свої сім’ї.
Незважаючи на тяжкий для нашої держави час, не втрачаймо віри у те, що ми з гідністю пройдемо всі випробування, рідна країна повернеться до мирного, стабільного життя.
Селищний голова Олександр ТУТКА.