ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Збережемо разом посіви та бджіл – постійний діалог пасічника з аграрієм!

Дата: 07.06.2023 08:08
Кількість переглядів: 70

Фото без описуЗакон України «Про бджільництво» та «Інструкція з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 р. за N 283/35905», регулюють відносини щодо охорони бджіл.

Сільгосппідприємствам необхідно за три доби до застосування пестицидів повідомляти селищній раді, населенню, пасічникам, керівникам суміжних господарств про місце, терміни і час проведення хімічних обробок посівів. Дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з пестицидами, санітарних норм та встановити спеціальні попереджувальні знаки безпеки з указаною датою обробітку сільськогосподарських угідь.

Для виключення випадків отруєння бджіл під час обробітку сільськогосподарських культур пестицидами керівникам сільгосппідприємств та пасічникам необхідно дотримуватися наступних правил, що встановлені законодавством України:

 

1. Поставити пасіку на облік у сільській раді за місцем постійного розташування пасіки, а у випадку кочівлі – у сільській раді, на територію якої прибули на кочівлю.

2. Власників пасік сповіщати за три доби до хімічних обробок з зазначенням застосовуваних пестицидів, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. У період проведення робіт (у радіусі 200 м від межі ділянок) повинні бути попереджувальні написи.

3. Обробки проводити у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Суворо дотримуватися регламентів застосування пестицидів, відповідно до «Переліку пестицидів та агрохімікатів» дозволених використовувати в Україні.

4. Не допускати обробітку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

5. У разі не дотримання вимог законодавства керівник несе адміністративну відповідальність.

Тільки співпраця аграріїв і пасічників збереже бджіл від загибелі! Закликаємо поважати працю одне одного і не створювати конфліктні ситуації. Адже, праця бджолярів і сільгоспвиробників взаємопов’язана! Зараз, щоб виростити якісний урожай сільськогосподарських культур сільськогосподарським підприємствам і фермерським господарствам неможливо обійтись без використання пестицидів. У свою чергу бджолярі виробляють цілющі продукти бджільництва і бджоли опилюють сільськогосподарські культури.

Постійний діалог і комунікація між пасічниками та аграріями є запорукою здоров'я бджіл та рослин!

 

Державний фітосанітарний інспектор Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області Л.М. БІЛОКІЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь