Разом протидіємо виплаті «тіньової» заробітної плати!

Дата: 29.11.2022 21:57

Сплата податків і зборів своєчасно та в повному розміріконституційний обов'язок кожного громадянина, особливо актуальний у період воєнного стану, коли наша Батьківщина протидіє рашистській навалі.

Однак, окремі суб’єкти господарювання ігнорують виконання свого прямого обов'язку перед державою та громадою, виплачуючи заробітну плату у «конвертах», використовуючи працю найманих працівників без оформлення трудових відносин, що призводить до мінімізації податку з доходів з доходів фізичних осіб, єдиного соціального внеску, військового збору.

Як наслідок недостатньо фінансуються заклади охорони здоров'я, освіти, культури, на низькому рівні залишається заробітна плата працівників бюджетної сфери, соціальні виплати малозабезпеченим сім’ям, сім’ям з дітьми та пенсійні виплати людям похилого віку, а сам  працівник, який отримує заробітну плату неофіційно, - повністю беззахисний перед роботодавцем. Домовленість про її розмір жодним чином не зафіксована, а роботодавець сплачує платню доти, доки на те його воля.

Звернувшись за захистом своїх пpaв наприклад, до суду, працівник не матиме практично жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної платні.

Про це варто замислитися вже сьогодні і знати, що від байдужості й мовчазної бездіяльності кожен «трудовий нелегал» втрачає:

- пpu досягненні пенсійного віку - трудову пенсію;

- працюючи без оформлення трудового договору — стаж роботи;

- відпускні .за час щорічної відпустки та саму відпустку, передбачену трудовим законодавством;

• грошову компенсацію за невикористані дні відпустки;
  • суму індексації заробітної плати в зв’язку зі зростанням цін;
  • доплати за роботу в нічний час, за понаднормові роботи і роботу у святкові дні
  • допомогу з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби, а жінки ще й допомогу по вагітності та пологах;
  • оплату й саму відпустку по догляду за дитиною да досягнення нею трирічного віку;
  • суму щомісячного відшкодування збитку, що передбачена у випадку трудового каліцтва або професійного захворювання, а також одноразової допомоги (у тому числі родині у випадку смерті працівника);
  • вихідну допомогу при звільненні за скороченням штату працівників;
  • допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від oфіційного середньомісячного заробітку працівника,
  • можливість повернути через суд належні сyми заробітної плати., компенсації, адже робітник працював нелегально.

Bзaгaлі, нелегальна робота – це відсутність впевненості у майбутньому. На противагу цьому, працівник, який отримує заробітну плату офіційно, має суттєві переваги, а саме:

• оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку, що гарантує правовий захист,
  • державний захист від незаконного звільнення;
  • безпечні і здорові умови праці;
  • своєчасну виплату легальної заробітної плати, у розмірі не нижче законодавчо встановленого рівня;
  • соціальні гарантії;
  • виплату допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи;

- одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством.

Шановні полтавці! Прийшла пора сказати «Ні виплатам тіньової заробітної плати!

Зарплата в «конвертах» та праця без оформлення трудового договору це майбутнє без впевненості у завтрашньому дні.

Ваше право працювати на користь держави, забезпечувати своїм родинам заможність та cпокiй, отримувати певні соціальні гарантії.

Лише ваша принципова позиція може стати серйозним підгрунтям у боротьбі з виплатою заробітної плати в «конвертах»,

Подбаємо разом про добробут України та кожного її громадянина!

Начальник головногоуправління ДПС
в Полтавській області Андрій ЯКИМЕНКО