Поради тим, хто вирішив скупатися на Водохреща

Дата: 16.01.2019 09:06

Незабаром, 19 січня ми будемо святкувати одне із дванадцяти найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. Найпоширенішою традицією на Водохреща була й залишається традиція купання в освяченій ополонці. Щороку дедалі більше українців наважуються зануритися в крижану освячену воду.

Напередодні свята попереджаємо жителів та гостей нашої громади бути вкрай обережними біля водних об’єктів! Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний.

Якщо все ж наважилися скупатися в ополонці на Водохреща, вам необхідно знати декілька правил, щоб купання було на благо.

Потрібно заздалегідь порадитись із сімейним лікарем, щоб бути упевненими, що у вас немає медичних протипоказань, адже існує цілий перелік гострих та хронічних захворювань, при яких зимове плавання протипоказане.

Виберіть відповідне місце для купання. Ніколи не купайтеся наодинці та у підозрілих водоймах!

Перш ніж зайти у воду – розігрійтеся. Для цього використайте легкі фізичні вправи – нахили, махи руками, присідання.

Ніяких алкогольних напоїв! Вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло і людина замерзає.

Як тільки ви вилізли із крижаної води, гарненько розітріть тіло рушником. Далі надіньте суху білизну і теплий одяг. Після цього можна випити гарячого чаю.

НЕХАЙ ВАШ ВІДПОЧИНОК БУДЕ РАДІСНИМ, ПРИЄМНИМ, А ГОЛОВНЕ – БЕЗПЕЧНИМ!

Головний спеціаліст сектору з питань цивільного захисту виконавчого комітету

Шишацької селищної ради Віталій ЦАП.